לידות וטקסי חניכה בחברות שבטיות

הרצאת קונספט
רכוש כרטיסים להרצאה

12/07/2017

מכללת לבונה – נעמי דוד מארחת

רחוב אריה רגב 17 נתניה, קומה ג,

ההרצאה תתקיים ב 12 ליולי ותחל בשעה 18:00 ותסתיים ב 21:00

אלי – צלמת תיעודית עטורת פרסים, חוקרת ואנתרופולוגית. בחמש השנים האחרונות פיתחה פרויקט צילומי ואתנוגרפי הנקרא WILD BORN אשר מתמקד בתיעוד באמצעות כתיבה, צילום ומחקר אתנוגרפי של הריונות, לידות וטקסי חניכה של נשים החיות בחברות שבטיות מבודדות באזורים גיאוגרפים קיצוניים. הפרויקט הוא מחקר בין-תרבותי הנועד ללמוד את ההיבטים החברתיים-תרבותיים וסביבתיים המשפיעים על מסורות ומנהגים של הריון ולידה בקרב נשים שבטיות החיות באזורים גאוגרפים ללא התערבות של הרפואה מערבית. המחקר הולך הרבה מעבר הפונקציה הביולוגית של לידה וטוען כי עמדות ומנהגי לידה מושפעות ומתפתחות מהיבטים תרבותיים. המדינות בהן התבצע המחקר עד כה הן פאפואה גיניאה החדשה, פיליפינים, נמיביה, הודו וסיביר. שבטים עתידיים במסגרת הפרוייקט נמצאים באמזונס, אפריקה, ואסיה. הגיוון הרב נועד להציג מגוון רחב של מקומות גאוגרפים, ממדבריות לסוונה האפריקאית, מיערות הגשם ועד לקטבים. הפרויקט חוקר כיצד המיקום הגיאוגרפי והסביבה מעצבים ומשפיעים על אמונות מקומיות, וכיצד אלו קובעים עמדות כלפי הריון ולידות.

בעקבות עבודתה הייחודית ופורצת הדרך, אלי זומנה להיות חברה באירגון החוקרים והמגלים היוקרתי EXPLORERS CLUB  אשר ממוקם בניו יורק, ארגון אשר מקדם את החקר המדעי ביבשה, בים ובאוויר. חברי המועדון מוכרים כאחראים להישגים מתועדים ראשוניים דוגמת המסע הראשון אל הקוטב הצפוני ועוד. אלי מכהנת כשופטת בוועדת משלחות מחקר של הארגון. בנוסף זכתה בפרסים רבים התומכים בהמשך עבודתה .כמו כן עבודתיה פורסמו במגזינים בינלאומיים נחשבים בניהם: New York Times, Huffington post, Ocean Geographic ועוד. עבודותיה הוצגו בגלריות ברחבי העולם.

מסעה האחרון של אלי היה אל Yamal Peninsula שהוא אחד המקומות המאתגרים והנידחים שבסיביר, הפרוייקט זכה במענק מטעם מועדון החוקרים Scott Pearlman Field – אלי הצטרפה למשפחה ולאישה בחודש התשיעי להריונה למסע בן 60 ימים על מזחלות איילים בטמפרטורה קיצונית של 50 מעלות מתחת לאפס ותעדה כיצד מסתגלות נשים לסביבה כה קיצונית וכיצד סביבה כה קיצונית משפיעה על הלידה.

להלן קישור לדף הפרוייקט:

על ההרצאה

ההרצאה תכלול את הנושאים הבאים ותלווה בתמונות וסרטונים: – סיפורי מסע והאתגרים הכרוכים במציאת נשים בחודש התשיעי להריונם, תיעודן ושהייה במחיצתן עד הלידה ולאחריה. – סיפורי לידות, מפגשים עם מיילדות העובדות באופן מסורתי דרך מידע שעובר מאם לבת – ידע מסורתי, טאבו, טקסים ופולחנים סביב הריון ולידה מחברות שבטיות שונות – דיון ושיתוף מידע בין המרצה היכול להוביל לפיתוח והעמקה של הפרויקט.

בנוסף, ההרצאה תיגע גם בעולמם המופלא של הלוויתנים גדולי הסנפיר (Humpback) ובמסע שלהם מאנטארקטיקה הקפואה אל המים החמימים והמוגנים של טונגה, קבוצת איים באוקינוס השקט, אשר בהם ימליטו ויגדלו את גוריהן. נדבר על מסלול הנדידה, מהלך ההריון, הלידה וגידול הגור בחודשים הראשונים.

רכישת כרטיסים להרצאה

בשלב הבא תוכלו להזין את פרטיכם האישיים

ניתן לשלם באשראי או במזומן ביום האירוע

אנא הדפיסו או שימרו את מייל האישור להזמנה ככרטיס כניסה להרצאה

AUD $150.00